statystyki szczegółowe

Aktualności

Porażka z Żarkami

• autor: _kryst_, 2012-09-23 10:11

W sobotnie popołudnie, drużyna Iskry Brzezinka podejmowała na własnym boisku zespół LKS Żarki. Pomimo wielu akcji i dogodnych sytuacji, nasza ekipa przegrała to spotkanie 0:1. Więcej o tym spotkaniu w rozwinięciu...

Sobotnie spotkanie, drużyna Iskry Brzezinka rozpoczęła z dużym animuszem, raz po raz zagrażając bramce drużyny przyjezdnej. Już w 3 minucie meczu z rzutu wolnego wynik spotkania mógł otworzyć Mateusz Mędrysa, jednak piłka po jego strzale ostemplowała słupek i wyszła poza boisko.

Niespełna 10 minut później, kolejna dogodna sytuacja tym razem zmarnowana przez Dawida Skiernika, który dostał dokładną wrzutkę od Jakuba Krzemienia z prawej strony boiska, jednak po strzale głową "Skiery", piłka zatrzymała się na poprzeczce, a do dobitki nie dopuścili obrońcy, którzy wyekspediowali piłkę poza boczną linię.

Nasza drużyna nie zwalniała tempa, chcąc już w 1 połowie uzyskać przewagę bramkową nad rywalami. Nasi zawodnicy próbowali udokumentować bramką swoją znaczącą przewagę jednak razili w tym dniu nieskutecznością.

Swoją szansę w tej części gry mieli również Piotr MacieszaJakub Bieda oraz Bartłomiej Ryś, jednak ich strzały nie zmieniły rezultatu.

Druga połowa zaczęła się od mocnego naporu drużyny gospodarzy. Już w 13 sekundzie drugiej części gry po dokładnej wrzutce Jakuba Biedy, piłka spadła na głowę Dawida Skiernika, jednak ten z najbliższej odległości nie trafił w światło bramki.

Chwilę później nieskuteczność gospodarzy wykorzystali goście, którzy w 55 minucie wyszli na prowadzenie. Po przejęciu piłki w środku pola na bramkę strzeżoną w tym meczu przez Michała Łaskiego pobiegł Kamil Jesionowski. Zawodnik z Żarek przebiegł z piłką dobre 40 metrów po czym oddał strzał, który znalazł się w siatce. Była to pierwsza sytuacja w tym meczu stworzona przez przyjezdnych i od razu wykorzystana.

Chwilę po stracie bramki w drużynie gospodarzy na boisku pojawił się Robert Sieranc, który zastąpił Jakuba Krzemienia. Już chwilę po wejściu, Robert wypracował dogodną sytuację dla naszej drużyny jednak strzał Kuby Biedy złapał bramkarz z Żarek.

Napór gospodarzy nieustawał jednak w tym dniu nasi zawodnicy byli bardzo nieskuteczni, czego dowodem mogła być wyśmienita sytuacja z 85minuty, Roberta Sieranca. Nasz napastnik znalazł się oko w oko z bramkarzem jednak przeniósł piłkę nad poprzeczką i do końca spotkania wynik nie uległ zmianie.

Drużyny rozegrały spotkanie w następujących składach:

Iskra Brzezinka: Michał Łaski, Paweł Maciesza ,Michał Mędrysa, Mateusz Mędrysa, Mateusz Koczur, Bartłomiej Ryś, Patryk Cienkosz, Piotr Maciesza, Jakub Bieda, Jakub Krzemień, Dawid Skiernik. Grał również: Robert Sieranc

LKS Żarki: Mateusz Wiśniewski, Piotr Janik, Mateusz Wierzba, Zbigniew Horana, Łukasz Sobkiewicz , Paweł Przebinda, Dariusz Gregorczyk, Krzysztof Borowy, Piotr Likus, Kamil Jesionowski, Bartłomiej Kurzak. Grali również: Krzysztof Nędza, Tomasz Filipek, Łukasz Nędza

Nasza drużyna przegrała kolejny ligowy mecz na własnym boisku. W tym sezonie Iskra zdobyła na własnym stadionie tylko 1 punkt (po remisie 0:0 z Brzeziną Osiek). Zdecydowanie lepiej wygląda dorobek punktowy Iskry w meczach wyjazdowych. Miejmy nadzieję, że już w najbliższy weekend, w meczu przeciwko Sole Łęki nasi podtrzymają dobrą serię wyjazdowych spotkań. Początek spotkania w sobotę 29 września o godzinie 16.00 w Łękach.